Nasz dom!

Secind Hand News - Nasz dom!

Post-prawda – słowo 2016 roku według Oxford Dictionarie. Emocja, opinia czy wiara ważniejsze od faktu. To słowo, a co za nim idzie ogromna zmiana społeczna, która za nim się kryje jest powodem, dla którego budujemy “nasz dom” – miejsce, w którym chcemy, aby prawda nie była kwestią wiary, przypadku, czy światopoglądów. Chcemy ją pokazywać taką jaką jest.

Wszystko zaczęło się kilka lat temu – jesienią 2014 roku, w małym studenckim radiu powstała audycja „Sfera za miedzą”. Ależ to była porażka. Nie dało się tego słuchać. Dziś wspominam ten program z tym palącym uczuciem zażenowania, które każda czy każdy z nas zna, kiedy przypomni sobie wyjątkowo beznadziejny moment swojego życia.

Ale wiesz co? Dobrze się stało. Minęło trochę czasu, ja podciągnąłem swój warsztat radiowy, pojawił się Piotr i pojawił się pomysł. Nie tylko na reaktywację, ale także na program. Na to, żeby mieć swój własny kącik, swoje własne kilka minut, w których mówimy o najważniejszych wydarzeniach. Przez ostatnie 2 lata „kącik” trochę urósł, a w 2016 roku pojawiło się Second Hand News. Nie tylko z zamiłowania do Fleetwood Mac (głównie Piotra), ale także dlatego, że odtwórcza praca dziennikarska również może mieć sens. Bo program zawsze tworzyliśmy i tworzymy z jednym, najważniejszym celem – pomóc zrozumieć. Co się wydarzyło, jakie to ma znaczenie, jak wpłynie to na bieg historii, a przede wszystkim, jak wpłynie to na nasze życie?

Półgodzinna, cotygodniowa audycja w radiu zawsze była “naszym dzieckiem”, któremu potrafimy poświęcać kilkanaście godzin pracy tygodniowo. Tylko nam wciąż ciasno i wciąż czujemy z Piotrem, a od dziś również z Michałem, głód nowych form i potrzebę mierzenia się z nowymi przestrzeniami sieci. Dlatego oddajemy w Twoje ręce portal secondhandnews.pl – nasz wspólny mały „domek” z felietonami i audycjami radiowymi (a może i wideo, kto wie…). Urządzamy go powoli, ale konsekwentnie. W salonie zawisną najważniejsze tematy i najświeższe komentarze, a w naszych pokojach znajdziesz trzy, zupełnie inaczej zorganizowane światy felietonów. W kuchni będzie trochę politycznego „mięcha” z wszystkimi naszymi audycjami, a na balkonie stoi Kaproń i patrzy daleko daleko na wschód.

Zapraszamy Cię do naszego „domku”, bo nam też nie w smak to, co nas otacza. Nie godzimy się na świat informacji złożony z clickbaitów i fakenewsów. Nie godzimy się na świętojebliwe udawanie cnotliwego serwisu informacyjnego i jednoczesne okładanie Polaków propagandą rodem z Białorusi (w tym miejscu serdeczne pozdrowienia redakcja Second Hand News przesyła Wiadomościom TVP i wszystkim jej funkcjonariuszom). Nie chcemy i nie będziemy udawać obiektywnych, bo nie jesteśmy komisją z losowania Lotto. Ale obiecujemy Ci że będziemy rzetelnie przygotowywać nasze teksty i programy. Obiecujemy, że sprawdzimy każdą informację dwa razy, a jak będzie trzeba to dwadzieścia dwa razy. Obiecujemy, że jak się pomylimy, to o tym powiemy i Cię przeprosimy, a jak się zagalopujemy i przesadzimy to też przeprosimy. Bo tak jest po prostu uczciwie.

Nie wiemy dokąd nas poniesie ten wiatr w żaglach, nie wiemy jak portal będzie wyglądać za miesiąc, za rok i za 10 lat, bo nie wiemy, czy w ogóle będzie działać. Mimo to prosimy Cię o kredyt zaufania. Chcemy Cię poznać, porozmawiać z Tobą w komentarzach, chcemy abyś nasz „domek” odwiedzał co jakiś czas. Chcemy poznać Twoje zdanie, Twoją aprobatę lub Twoją niezgodę. Czemu? Bo jesteśmy dziennikarzami (i nawet mamy na to papiery). I tak jak Twój lekarz Cię leczy, Twój adwokat Cię broni, tak Twój dziennikarz tłumaczy Ci Twój świat.

Wszystkie felietony załogi Second Hand News znajdziesz TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *