Załoga

Second Hand News to tercet, który składa się z:

Adama Liszewskiego

Adam LiszewskiJestem typowym zwierzem politycznym. Jako świeżo upieczony absolwent przedszkola z wypiekami na twarzy oglądałem pierwsze transmisje z komisji sejmowych. Fascynują mnie zakulisowe gierki, walki o stołki, przetasowania w partii. Moja druga planeta to Media. Uwielbiam przypatrywać się wszelakim nowym tworom, zwłaszcza tym quasi-telewizyjnym. Z wykształcenia jestem dziennikarzem i medioznawcą. Na początku studiów trafiłem do Radia Sfera UMK, pierwszy program poprowadziłem jeszcze jako 19 latek. Głupota, stereotypy i bezrefleksyjność wyprowadzają mnie z równowagi. W Polsce coraz częściej czuję się zagubiony. Przytłacza mnie wszechobecna zaściankowość i kołtuństwo. Serce mam zdecydowanie po lewej stronie. Nie zdziwcie się jak wyniosę się kiedyś do Danii.

Piotra Michalczewskiego

Kiedy zacząłem rozumieć cokolwiek z polityki po raz pierwszy u władzy był PiS. Było wtedy całkiem śmiesznie i jakoś to wpłynęło na moje poglądy. Potem kilku lewackich znajomych i delikatny przebieg choroby młodzieńczej zwanej korwinizmem, który mam za sobą i jestem. Trochę liberał, trochę socjaldemokrata, ale nazwijmy rzeczy po imieniu – zwykły lewak. Podobnie jak reszta załogi dorastałem publicystycznie w Radiu Sfera. Oprócz tego pisałem teksty w kilku miejscach, w tym na blogu Toruński Spleen. Przewinąłem się przez takie redakcje jak TVN i Polskie Radio, ale na swoim mi najwygodniej. Dziennikarzę nie z zawodu tylko z pasji i tego się trzymam na Second Hand News.

i Michała Kapronia

Cudowne dziecko złotego okresu jelcynowskiej smuty. Jako, że urodziłem się aż dwa lata po wyjściu wojsk radzieckich z Polski, podejrzewano że moja matka jest częściowo pancernikiem. Badania przerwano, wynik utajniono. Moje zainteresowanie wschodem zaczęło się jeszcze w kołysce, w której zamiast misia leżał pluszowy towarzysz Dzierżyński. Od tamtego czasu zmieniło się wiele, jednak namiętności pozostały. Studiuję filologię rosyjską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika wystarczająco długo, by się zmęczyć. Błyskotliwą karierę dziennikarską rozpocząłem w Radiu Sfera UMK, gdzie dobrze się zapowiadam. Moje motto to słynne słowa Stanisława Tyma „nie znam się, tym chętniej się wypowiem”. I tego się trzymam.