SHN LIVE #13 – Macierewiczowy

Antoni Macierewicz Second Hand News

Przez ostatnie kilka tygodni byliśmy świadkami upadku jednej z największych, polskich karier politycznych. Antoni Macierewicz powoli schodzi ze sceny. A może po prostu chowa się w szafie jak w 2015? O tych i innych sprawach w 13 wydaniu Second Hand News.

Tydzień tym razem niezwykły, bo na dobrą sprawę nudny jak flaki z olejem. Wzięliśmy na warsztat najbardziej przewidywalne wybory na świecie zaraz po Białorusi (spoiler alert: Putin wygrał).

Opowiedzieliśmy trochę o wizycie Angeli Merkel w Polsce, po której okazuje się, że jeszcze nie wszyscy położyli na Polsce laskę.

Odkryliśmy razem z resztą świata Amerykę – politycy w kampaniach wyborczych używają profilowania wyborców – szok. Tak naprawdę chodzi o aferę wokół Cambridge Analityca i domniemane kupowanie big data na temat użytkowników Facebooka przez sztaby wyborcze.

Po raz pierwszy i pewnie ostatni prezentujemy wam najnowszą część programu – Kącik Poezji. Tym razem wystąpi Paweł Kukiz i jego subtelna liryka recytowana przez samego autora.

No mamy dla Was też kilka innych rzeczy, ale to już sami posłuchajcie. A jak wam się nie chce to samego Kukiza bo warto.

Posłuchajcie też innych odcinków: TUTAJ

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *